piątek, 23 lipca 2010

Festiwal - Jazz Nad Niegocinem - Giżycko - 23-24 Lipca 2010


Gorąco zapraszam wszystkich fanów białej odmiany nowoorleańskiego brzmienia - dixielandu na weekend na Mazurach - a konkretnie do mojego rodzinnego miasteczka - Giżycka - Stolicy Tysiąca Jezior.... Od dzisiaj startuje tutaj dwudniowy festiwal - Jazz Nad Niegocinem im. Grzegorza Brudko... tak tak... Hagaw Hagaw... a tak o to, o nim piszą lokalne gazety....:

Gitary, klarnety, saksofony, trąbki, puzony, czy flety - to tylko niektóre instrumenty, na których będą grać muzycy w najbliższy weekend nad Niegocinem. Do wodnej stolicy Polski zawita synkopowa muza.

Jazzowy granie na drugie śniadanie - Aleksander's Ragtime Band na plac Grunwaldzki zawita w piątek, 23 lipca o godz. 11. Występem zainaugurowany zostanie Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Jazz nad Niegocinem im. Grzegorza Brudko.

Na podwieczorek przy jazzie (od godz. 17) warto zajrzeć do tawerny "Siwa Czapla", gdzie wystąpi Hot D'Jazz Trio. O godz.18 impreza przeniesie się do amfiteatru na plaży miejskiej, gdzie publiczność zobaczy paradę nowoorleańską. Będzie także wspomnienie o Grzegorzu Brudko.

Na tym piątek się nie skończy, na publiczność na plaży będzie czekała Jazzowa Zgadywanka, Trio Wojciecha Kamińskiego oraz Happy Play Dixieland Band.


Drugi dzień festiwalu (sobota, 24 lipca) to koncert jazzowy na statku (wstęp 15 zł).
O godz. 19 "W hołdzie Django Reinhardowi" na scenie amfiteatru w twierdzy wystąpią: To i Owo, Hot D'Jazz Trio, Happy Play Dixieland Band, Aleksander's Ragtime Band i Malmo Jazz Kings. Od północy Jam Sesion w Kaponierze. Wstęp na imprezę w twierdzy - 15 zł. 
Organizatorem Festiwalu jest Giżyckie Centrum Kultury.

Wjazd na większość wydarzeń - darmowy, mazurski klimat, statki, rejsy, karczmy, amfiteatry... będzie ciekawie...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz