niedziela, 18 października 2009

Polish Jazz vol. 41: Gold Washboard - Live at "Stodoła" Club

Polish Jazz vol. 41
Gold Washboard
Live at "Stodoła" Club

Polskie Nagrania SXL 1182

Andrzej Duszyński - tp
Andrzej Bigolas - cl
Ryszard Zawistowski - tb
Janusz Szprot - p, voc, arr
Paweł Tartanus - bjo, voc
Waldemar Duszyński - dr
Mikołaj Kamiński - b
Monika Bergvist - voc

Cytat z okładki:
„(…)Kiedy doszło do realizacji niniejszego longplaya, zdecydowano, że będzie to nagranie „na żywo” – z udziałem publiczności. Członkowie zespołu stwierdzili, ze najlepiej będzie jeśli miejscem nagrania będzie ich macierzysty klub „Stodoła”. Czy to przedsięwzięcie się udało – sądzą Państwo sami. Można tylko dodać że publiczność zgromadzoną na dwóch koncertach, podczas których dokonywano nagrania, przyjęła występy zespołu nadwyraz serdecznie. Przede wszystkim dlatego, że Gold Washboard nie traci ani przez chwilę kontaktu z widownią, potrafi swą swobodą, werwą i humorem porwać do zabawy nawet najbardziej chłodnego słuchacza.
Trudno mówić o jednej koncepcji stylistycznej zespołu; w jego repertuarze znajdujemy zarówno melancholijne bluesy i ballady, dynamiczne standardy, jak i również utwory groteskowe i pastiszowe. W sumie jest to traditional o dość zróżnicowanej stylistyce, typowy dla większości czołowych zespołów tradycyjnych Europy…”


Recorded - Warsaw, October 1974
Reżyser Nagrania: A. Karpiński

DOWNLOAD LINK

2 komentarze:

  1. Bardzo interesujące tyle że to co gra to kompletna beznadzieja. Nie godzi się tak pięknych płyt tak okrutnie masakrować, szczególnie że niektórych do dziś na CD nie wznowiono.

    OdpowiedzUsuń
  2. że niby rippy są w niezadowalającej jakości?

    OdpowiedzUsuń