niedziela, 7 marca 2010

Aga Zaryan - Looking Walking Being - w legendarnej Blue Note!


Na tyle zakopałem się w stertach czarnych starych płyt, że nie do końca ogarniam newsy z kraju i z poza. Zrobiłem tour po serwisach a na jednym trafiłem news o Adze Zaryan... yy... Halo! Listopadowy koncert w Węgorzewie niestety przespałem:( I tak w końcu się doczekaliśmy! Polka w legendarnym Blue Note!

Trójka pisze tak...
Po raz pierwszy w historii legendarna wytwórnia doceniła talent wokalistki z kraju nad Wisłą. Tym samym Artystka dołączy do grona tak wybitnych postaci jak; Nina Simone, Miles Davis, John Coltrane, Chick Corea, Bobby McFerrin czy Norah Jones. To wyjątkowe wyróżnienie i zaszczyt.

W marcu Artystka odwiedzi dziesięć miast polskich, koncerty będą trwać od 17 do 31 Marca.

Wokalistka po raz trzeci z rzędu wybrana Pierwszą Damą Jazzu w Polsce zaprezentuje zupełnie nowe oblicze. Nie tylko dla fanów Jazzu ! Zaskoczy nas autorskimi kompozycjami, w których słychać wpływy bossa novy, samby, rytmów afrykańskich, jazzu, a nawet jazzrocka !
Na koncerty zostali specjalnie zaproszeni zagraniczni goście, którzy brali udział w nagraniach albumu; m.in. David Dorużka oraz Munyungo Jackson (znany m.in. ze współpracy z Milesem Davisem czy Steviem Wonderem)

Występy będą świetną okazją do zapoznania się z nowymi utworami, które zarejestrowano w Warszawie oraz w Los Angeles. Repertuar “ Looking Walking Being” jest wszechstronny stylistycznie, na publiczność czeka wiele muzycznych niespodzianek. Podczas występów wokalistce będzie towarzyszyć międzynarodowy zespół muzyków jazzowych; Michał Tokaj (fortepian), David Dorużka (gitara), Michał Barański (kontrabas), Łukasz Żyta (perkusja) oraz Munyungo Jackson (perc)
Repertuar koncertów stanowić będą utwory z nowej płyty, a także utwory z bestsellerowego albumu „Picking Up the Pieces”. Teksty piosenek są dziełem Agi Zaryan i współczesnej poetki amerykańskiej Denise Levertov.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz